Fobie objawy

Fobia z definicji jest opisywana jako trwała tendencja lękowa do unikania określonej sytuacji, przedmiotów lub wyobrażeń. Towarzyszy jej również potrzeba aktywnego unikania przyczyny fobii- jej przedmiotu. Jest bardzo wiele rodzajów fobii, do najczęściej występujących i znanych zaliczyć można:

  • agorafobia : lęk przed otwartą przestrzenią,
  • arachnofobia: lęk przed pająkami,
  • akrofobia : lęk przed wysokością,
  • nyktofobia: lęk przed nocą oraz wiele innych,

Podczas fobii bardzo często pacjentowi towarzyszą również objawy obsesyjno- kompulsywne, które opisano poniżej:

  • Objawy kompulsywne

Kompulsje są to powtarzane, celowe i zamierzone czynności, które stanowią reakcję na myśli i wyobrażenia natrętne. Do takiej czynności można zaliczyć wielokrotne sprawdzanie kurków od gazu przed wyjściem z domu lub innych urządzeń.

  • Objawy obsesyjne

Obsesje są to powracające, uporczywe myśli lub wyobrażenia, które są doświadczane jako obce i bezsensowne. Jako przykład można podać przypadek, w którym osoba religijna myśli w kościele o seksie z księdzem albo policjant ma przerażające myśli nakazujące mu zabijać przechodniów. Takie myśli nie są realizowane, lecz wywołują duży dyskomfort psychiczny, czasem cierpienie osoby nimi dotkniętej.

Miewasz fobie? Zastosuj naturalny i ziołowy preparat, który Cię nie uzależni, a przyniesie ulgę:

Rhodiolin – naturalny produkt, który rozluźni Twoje nadszarpnięte nerwy i poprawi reakcje na stres. Preparat jest w 100% pochodzenia naturalnego na bazie roślin o leczniczych właściwościach. Nie powoduje żadnych uzależnień.

Share

Leave a Reply